V Bílovci florbal oficiálně vznikl , jako jeden z nejmladších sportů ve městě, v roce 1999, kdy byl zaregistrován pod Českou florbalovou unii a vstoupil pod TJ Spartak Bílovec.O rok později již muži hráli Moravskoslezský přebor. Samotné začátky se však rodily asi o rok dříve, kdy René Poduška zhlédl v televizi krátký šot tohoto sportu. Natolik ho to zaujalo, že oslovil další kluky, kteří si pak chodili zahrát nejdříve na hřiště za Gymnáziem v Bílovci, později do tělocvičny na ZŠ TGM. Zájem o florbal neustále rostl, a proto jsme se přestěhovali do tělocvičny Gymnázia, kde probíhaly tréninky. Pro malé rozměry hřiště byly naše ligové zápasy odehrávány v Kopřivnici nebo v Ostravě. Až po vybudování nové sportovní haly na ulici Komenského se náš oddíl do ní přestěhoval a má tam své zázemí pro tréninky i zápasy dodnes.

Jako každý oddíl máme i my před sebou několik cílů.Chtěli bychom se soustředit více na práci s mládeží, hlavně na ty nejmenší. A vychovávat si tak hráče, kteří u tohoto krásného sportu vydrží a budou reprezentovat náš oddíl a město.