SPRING CUP 2020

Pravidla

• Turnaj se hraje dle platných pravidel ČFbUkategorie: mladší žáci (nar. 1.1. 2007 a mladší, žákyně nar. 1. 1. 2006 a mladší)

herní systém: 5 + 1

rozměry hřiště: 36 x 18m

rozměry branky: hraje se na brankách dle pravidel florbalu snížených od horní tyče o 15 cm

• Hrací čas: v utkáních základních a čtvrtfinálových skupin se hraje 2 x 15 min hrubého času, time – out není poskytován. V semifinále a zápasech o 3. místo a finále se poslední 2 minuty utkání stopují, time – out je poskytován
  • Vyhodnocení postupu:

a) Základní skupina

vítězství v utkání základní skupiny znamená 2 body do tabulky, remíza 1 a porážka 0 bodů.

získají-li dva nebo více týmů po utkáních skupiny stejný počet bodů, pak o dalším postupu, resp. pořadí rozhoduje:

– série 3 trestných nájezdů
– série 1 trestného nájezdu (náhlá smrt)

• Protesty: protesty řeší tříčlenná komise složená ze dvou zástupců klubu FBC Spartak Bílovec a jeden rozhodčí ze zápasu. Protesty se podávají nejpozději do 1 hodiny  po utkání proti vkladu 1 000 Kč, který v případě zamítnutí propadá; rozhodnutí komise je konečné.
  • Pojištění: každý účastník startuje na vlastní nebezpečí a pořadatel nenese odpovědnost za případné zranění hráčů během turnaje. Případné škody na zařízení haly, anebo jiné škody způsobené úmyslně, budou plně hrazeny provinilým hráčem popř. týmem, jenž škodu způsobil.
  • Čekací doba: maximální čekací doba je 10 minut. Poté následuje kontumace 0:5 v neprospěch týmu, který se opozdil. V případě dvou kontumací v důsledku opožděného nastoupení k utkání bude dané družstvo z turnaje vyloučeno a výsledky jeho utkání budou anulovány.
  • Vyloučení hráče: ČK 1 vede automaticky k vyloučení do konce daného utkání, ČK 2 znamená stop na následující utkání a udělení ČK 3 vede k vyloučení hráče do konce turnaje